Bilim Günlüğü

Telif & Üyelik Şartları

Önemli Not: Bilimgunlugu.com'da diğer sitelerden veya yazılı kaynaklardan“kopyala + yapıştır” yapılarak oluşturulan konulara kesinlikle yer verilmemektedir.

 1. Yazar, Bilim Günlüğü'ne yazı gönderdiğinde bu içeriğin özgün olduğunu taahhüt eder. Yazı onay sürecinde ilk olarak kopya içerik denetiminden geçer. Kopya içerik olduğunun tespit edilmesi durumunda ise yazar uyarılır, aynı durumun devamı söz konusu olduğunda hesabı ve üyeliği askıya alınır.
 2. Yabancı kaynaklardan çeviri yapılan yazılar, kaynak belirtildiği taktirde kopya olarak değerlendirilmezler. Türkçe'ye çeviri yapılan yazıları destekliyoruz.
 3. Bir konu içerisine istenildiği kadar iç ve dış bağlantı girilebilir. İç ve dış bağlantıların girilmesi editör notu açısından önemli bir kriterdir. (Dış bağlantıya örnek: “https://goo.gl/KFgAM1 , İç bağlantıya örnek: “https://www.Bilimgunlugu.com/odtu-robot-gunleri” )
 4. Yazar, yazdığı yazıların yayınlanıp yayınlanmaması konusunda karar yetkisine sahip değildir. Yayınlanan yazıların, tüm hakları Bilim Günlüğü'ne aittir.
 5. Yazar, Bilim Günlüğü'ne gönderdiği yazılarda ve mesajlarda ya da müstehcenlik, ırkçılık, kişi ya da grupları tahrik edici, itibar zedeleyici, hakaret, tehdit, taciz amacı taşıyan ibareler kullanamaz.
 6. Yazar, Bilim Günlüğü sayfalarını kendi çıkarları doğrultusunda reklam veya farklı şekillerde kazanç sağlamak için kullanamaz.
 7. Yazar, yazılarıyla sitenin kullanımını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz ve/veya kitleyemez. Verileri yanıltıcı, hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılır ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
 8. Bilim Günlüğü'ne gönderilen yazıların yedeğinin alınması önerilmektedir. Yazıların, yorumların veya kişisel mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Bilim Günlüğü sorumlu tutulamaz.
 9. Bilim Günlüğü, sistem veya üye tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmemekte serbesttir. Üye, silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
 10. Yazar, yayınlamakta olan yazılarının yayından kaldırılmasını talep edebilir. Fakat bu talep editör onayına tabidir.
 11. Bilim Günlüğü, tarafından yazarlara sağlanan kontrol panelinde yer alan detaylar dışında daha fazla veri açıklamama hakkını elinde tutar.
 12. Bilim Günlüğü ile yazarlar arasındaki ilişki yasal ortaklık olarak değil, bağımsız yazar-yayıncı olarak geçerlidir.
 13. Yazar, Bilim Günlüğü hizmetlerinden faydalanmaya başlandığı andan itibaren üyelik sözleşmesinde ve kullanım koşullarında yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder.

Telif Hakları ve İçerik İhlal Bildirisi

Site içerisinde paylaşılan ders notları, videolar, haberler tamamen derlenme ve açık kaynaklardan alıntıdır.
Ürün sahiplerinin ulaşması ve kaldırılması talebi gerçekleştirildiğinde Bilim Günlüğü herhangi bir hak iddia etmez ve ürünler derhal kaldırılır.
Konu ile ilgili olarak admin@Bilimgunlugu.com adresiyle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Üyelik ve Gizlilik Sözleşmeleri

Üyelik Sözleşmesi

 • Bilim Günlüğü Blog'da yazar olmak isteyen herkes ücretsiz üyelik hesabi açabilir.
 • Geçerli bir üyelik hesabi için üyelik hesabindaki zorunlu kisimlarin tanimlanmasi gerekmektedir. Isim, soyad, email adresi gibi kisisel bilgiler sahsin kendine ait olmalidir.
 • Geçerli olmayan veya baskasina ait bir elektronik posta adresi kullanilarak üye kaydi yapilmasi halinde Bilim Günlüğü Blog herhangi bir bildirimde bulunmaksizin üyelik iptal etme yetkisine sahiptir.
 • Üye kendisi için sisteme kaydedilmis hesap haricinde ikinci bir kullanici kaydi yapamaz. Bu maddeye aykiri hareket durumunda, üyeye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksizin tek tarafli olarak durdurulmasina neden olabilir.
 • Üye Bilim Günlüğü Blog tarafindan verilen hizmetten faydalanmasi veya kendisi adina kullanilmasini saglamak için baska bir kisiye sifresini veremez. Böyle bir durum neticesinde olusabilecek kötüye kullanimdan üyenin kendisi sorumlu tutulur. Bu sekilde bir kullanimdan dogabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük yine üyeye aittir.
 • Bilim Günlüğü Blog üyesi hizmetlerden yararlanirken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarinin Korunmasi ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasasi, diger ilgili mevzuat hükümlerine uymayi kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykiri kullanim sebebiyle dogabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.

Gizlilik Şartları

 • Bilim Günlüğü Blog'a üyelerimiz tarafindan girilen kisisel hiçbir bilgi paylasilmaz ve gizlilik ilkeleri kapsaminda güvencemiz altindadir.
 • Bilim Günlüğü Blog'a verilmis kisisel email adresleriniz, hiçbir sekilde istenmeyen posta(spam) gönderilmek için kullanilmaz. Sadece üyelerimizi bilgilendirmek için kullanilirlar.
 • Yazarlarin Bilim Günlüğü Blog'a girmis oldugu ve onaylanmak üzere bekleyen konular tamamen gizlidir. Yayinlanmadigi sürece hiçbir yazi afise edilmez ve onaylanmadigi sürece site veritabaninda gizli tutulur, kimseyle paylasilmaz.
 • Bilim Günlüğü Blog gerekli görüldügünde isbu gizlilik sözlesmesinin hükümlerini degistirme hakkini sakli tutmaktadir. Yapilacak olasi degisiklikler bu sayfada güncellenecek olup, üyelerimize mutlaka bildirilecektir.
 • Bilim Günlüğü Blog'a üye oldugunuzda gizlilik sözlesmesini kabul etmis olursunuz.
 • Gizlilik sözlesmesi bize verdiginiz bilgilerin tarafimizdan korunmakta oldugunun teminati niteligindedir.
 • Üye, bu katilim sözlesmesinde yer alan maddelerin tümünü okudugunu, anladigini, kabul ettigini ve kendisiyle ilgili olarak verdigi bilgilerin dogrulugunu onayladigini beyan, kabul ve taahhüt eder.

Hemen kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurarak sisteme erişmek için kaydınızı yapabilirsiniz.