Jump to content

Bilimsel Deneyler

 1. Metalin oksijende sürekli yanması  

  Sodyum, atmosferdeki oksijene maruz kaldığında kendiliğinden yanan yumuşak, yüksek derecede reaktif bir alkali metaldir. Bu, yanmanın ısısı metali eritmeden önce yuvarlak bir damlacık oluşturan bir beyaz sodyum oksit tabakası oluşturur. Metalin oksijende sürekli yanması sonunda katı sarı sodyum peroksit ve sodyum karbonat üretir.
  Metalin oksijende sürekli yanması.mp4
 2. Görebileceğiniz en etikleyici kuru buz deneyleri  

  Profesyonel ellerde, herhangi bir materyal harika sonuçlara sebep olabiliyor.
  Hepimiz bir şekilde kuru buz deneylerini internet ortamında deneyimledik, ancak sınırları zorlayan profesynel eller ile kuru buz neler yapabiliyor hep beraber izleyelim.
   
 3. Evde bir volkan simlüasyonu nasıl yapılır?  

  Çocuklar için bilimsel deneyler kategorisinde bir Volkan patlaması simülasyonu izliyoruz.
   
 4. Çocukları bilime aşık edecek 10 kolay deney  

  Onlar bizim geleceğimiz, geleceğimizi de şekillendiren bilim olduğuna göre, güzel bir kombinasyon oluşturmak yine bizim ellerimizde! Çocukları hayran bırakacak evde yapılabilen, kolay malzemeler ile keyifli dakikalar geçirten örnek bilimsel deneyleri sizlerle paylaşıyoruz.
   
 5. Evde çocuklarınızla yapabileceğiniz keyifli 25 deney  

  Geleceğimizin temsilcileri için evde kolayca bilimi aşılayabileceğiniz 25 deney yapılışını içeren video ile sizlerleyiz. Bu tarz videolara ağırlık vermeyi planlıyoruz, bilim yaşanarak öğrenilir, sevilir, öğretilir!
   

Hakkımızda

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel bilim haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilim Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
 • Yeni Oluştur...