Jump to content

Adrenochrome ve çocuk kaçırma olayları hakkındaki haberler


Önerilen İletiler

  • Yönetici

Bu günlerde sosyal medyada hızla yayılan kaçırılan çocukların korkutularak ve şeytani ritüellerde işkenceler edilerek kanlarından "adrenochrome" adlı bir maddenin hasat edildiği ve bunun elit zenginlerce uzun yaşam ve yaşlılığın önlenmesinde kullanıldığı haberleri üzerine:

Yapılan kısa kontrolde aşağıdaki açıklamalar bulundu. Kaynaklara göre:

"Ana tıbbi kullanımı, açık yaralarda pıhtılaşmayı teşvik ederek kan kaybını yavaşlatmaktır. Harika bir adı ve bazı tıbbi kullanımları var, ancak genel olarak çok heyecan verici bir bileşik değildir." deniyor.

109437791_1451905745005460_3901298685803408239_n.jpg

Bu madde halüsinojenik değil. Yani uyuşturucu maddeler gibi hayal görmenizi sağlamıyor. Ayrıca yine aşağıdaki kaynaklara göre komploların temeli 1998 yapımı Fear and Loathing'e dayanıyor. Yani bir takım aklı evveller bir filmde gördükleri şeyi dünyaya yayıyorlar. Kimse gerçeği kontrol etme çabasına girmediğinden bu haber bugünlerde dalga dalga yayılıyor.

* Tabii bu durum çocukların kaçırılmasının önlenmesi gerekliliğini değiştirmez.

https://thespinoff.co.nz/society/07-04-2020/explainer-adrenochrome-the-drug-that-doesnt-exist

https://spectator.us/fear-adrenochrome-conspiracy-theory-drug

Via Dialectic

Bilim ile kalın!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

  • Bilim Forum changed the title to Adrenochrome ve çocuk kaçırma olayları hakkındaki haberler

Sohbete sen de katıl

Dilersen hemen kayıt olabilir ya da hemen bilgilerini girip yorum yapabilirsin Eğer bir hesabın varsa giriş yaparak üyeliğinle yorumlayabilirsin

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Hakkımızda

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel bilim haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilim Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
  • Yeni Oluştur...