Jump to content

Girişimcilik


Ferhat Ünlükaya
 Share

Önerilen İletiler

Aslında bu bahsettiğiniz ilk denemede bırakma mevzusu, "işler tahmin edildiği gibi gitmedinde, hevesin de aynı oranda kaçması" yüzünden olabiliyor. Ama tabii ki bu yapılan her girişimcilik adımı için geçerli değil ve bırakmanın da bir çok sebebi var. Örnek verirseniz çeşitlendirmek mümkün.

Bir zamanlar bende bilim sever bir günlük yazarıydım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çünkü genelde herkes dünyayı kurtarıp kısa süre içinde parayla dolu havuzda yüzeceğini düşünerek, kimsenin düşünmediğini keşfettiğini sanarak çılgın hayallerle yola çıkıyor. Haliyle ilk tetiklenen duygu kısa süre için de ciddi gelir, popülerite ve kaygısız kazanç hissinden ibaret oluyor. Ancak beklentiyi karşılamayan insanlar, gelir düzeyi ve tutum ile karşılaşınca 'siz buna layık değilsiniz, anlamıyorsunuz' gibi tepkilere dönüşüyor ve çılgın bir fırsatı insanlar anlamadı ve hiç oldu diye dosya kişide kapanıyor. 

Halbuki yeterli araştırma, alt yapı, emek verilmiş olsa; bunlar olmayacaktı..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbete sen de katıl

Dilersen hemen kayıt olabilir ya da hemen bilgilerini girip yorum yapabilirsin Eğer bir hesabın varsa giriş yaparak üyeliğinle yorumlayabilirsin

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Hakkımızda

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel bilim haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilim Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
  • Yeni Oluştur...