Jump to content

Astral Seyahat bilimsel olarak kanıtlanmış bir eylem midir?


Cenk Önsoy
 Share

Önerilen İletiler

  • Bilim Üyesi

Metafizik ve parapsikoloji gibi konularda içten içe ciddi merakım olduğunu hissettiğim bu günlerde en çok aklıma takılan konu ve acaba dedirten bir olgu Astral Seyahat Deneyimi..

O kadar fazla dedikodu ve yanlış bilgi var ki, istediğin kadar kendimi telkin edeyim, yandan bıyıklı bir amca "yapma evladım kalırsın arafta" diye fırlayı-verecekmiş gibi hissediyorum. 

Peki bu deneyimin bir bilimsel dayanağı, görüntüleme ve sonuç analizi gibi unsurlara dayanağı var mı? Yani bu işlemin oldum yaptım bitti gitti bir gayesi yok hiçbirimizin..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arafta kalma konusunda haklısın. Herkesin aklına gelen ilk konu bu aslında. Geri dönebilir miyim, artık böyle mi kalacağım, uyanamazsam ne olur. Bu 3 soru bile böyle bir şeye kalkışmanın ne kadar riskli olduğunu gösteriyor. Ama şöyle de bir durum var. Birçok insan Astral Seyahat yaptığını belirtiyor ve açıklamaları ve söylemleri konuyu bir ölçek de olsa metafizikten uzaklaştırabiliyor. Bu nedenle yok dememiz de bu insanların söylem ve deneyimlerini açıkça hiç saymak olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

  • 4 weeks later...

Sohbete sen de katıl

Dilersen hemen kayıt olabilir ya da hemen bilgilerini girip yorum yapabilirsin Eğer bir hesabın varsa giriş yaparak üyeliğinle yorumlayabilirsin

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Hakkımızda

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel bilim haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilim Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
  • Yeni Oluştur...