Jump to content

BioNTech ve Pfizer, Covid19 aşısını bulmuş olabilir!


Cenk Önsoy
 Share

Önerilen İletiler

  • Bilim Üyesi

Almanya'dan güzel haberler var arkadaşlar.

BionNTech firması ve Pfizer (ABD) ilkin sonuçları Çarşamba günü açıkladı ve Koronavirüs aşısının ilk insan deneylerinde olumlu sonuçlar verdiğini belirtti.

(Science Photo Library/Getty Images)

BioNTech firma CEO'su Uğur Şahin, BNT162b1 isimli, hastalığı atlatmış kişilerden elde edilen serum ile üretilen, düşük dozlu virüs ihtiva eden aşı örneklerinin antikor cevabı verdiğini belirtiyor.

18-55 yaş arası, 45 kişinin katıldığı çalışmada, bir çoğu 2 doz olmak üzere, 21 günlük sürede aşı ve plasebo kullanarak sonuçların elde edildiği belirtiliyor. Hastaların bir kısmının ikinci doz sonrasında ateş ile yanıt verdiği ön çalışma medrxiv.org adresinde yayınlandı.

Detaylar ve kaynak: ScienceAlert, https://www.bilimgunlugu.com/53u1

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbete sen de katıl

Dilersen hemen kayıt olabilir ya da hemen bilgilerini girip yorum yapabilirsin Eğer bir hesabın varsa giriş yaparak üyeliğinle yorumlayabilirsin

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Hakkımızda

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel bilim haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilim Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
  • Yeni Oluştur...