Jump to content

Şarj etme derdi olmadan telefon kullanmak ister misiniz?


Cenk Önsoy
 Share

Önerilen İletiler

  • Bilim Üyesi

Gün içerisinde işlerimizde telefon artık vazgeçilemez oldu.

Yatarken bile, hemen yanımızda yatağımızın baş ucunda bulunduruyoruz . Maalesef, bu sağlımıza çok zararlı olsa da, ben bugün başka bir soruna değineceğim.

Telefon artık çok yaygınlaştığı için, şarjın hemen bitmesi, hiç dayanmaması bir sorun haline geldi , Powerbank markasıyla hepimizin hayatında yer alan yedek batarya uygulamalarıyla geçici çözüm bulunmasına rağmen, araştırmacılar kesin çözüm için araştırmalar gerçekleştiriyordu ve Washington Üniversitesinden bu sorunu bir çözüm taslağı geldi.

Gücünü batarya yerine radyo sinyalleri ve ışıktan alıyor, çünkü sadece 3,5 microwatt enerji ile çalışıyor.

İlk denemelerde 50 fit uzaklıktaki biriyle iletişim kurmayı başarıldı ve ilk Skype görüşmesi gerçekleştirildi.

Bu oluşturulan prototipte öncelikli amaç şarjsız telefonu bulmak olduğu için, görüntü olarak daha, iyi bir seviyede değil. Öncelikle görsel görüntü için üstüne çalışılıyor.

Şarj-etme-derdi-olmadan-telefon-kullanmanın-yollarını-arıyoruz.-642x420.jpg

Ne zaman satışa çıkacağını söylemek şu an için çok erken, fakat tam olarak tamamlandıktan sonra gerçekten bir devrim niteliğinde yenilik olacağı düşünülüyor.

Referans

batteryfreephone.cs.washington.edu/

 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbete sen de katıl

Dilersen hemen kayıt olabilir ya da hemen bilgilerini girip yorum yapabilirsin Eğer bir hesabın varsa giriş yaparak üyeliğinle yorumlayabilirsin

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Hakkımızda

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel bilim haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilim Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
  • Yeni Oluştur...