Jump to content

Çamaşır suyu her derde deva diyorsanız yanılıyorsunuz!


Önerilen İletiler

  • Bilim Üyesi

Kronik ve otoimmün hastalıklardan kurtulmanın ilk adımı beslenmeyi düzeltmek ancak çevresel toksinlerden, kimyasallardan kurtulmak da çok önemli. Temizlik ve hijyen takıntısı bizde çok yaygın. Hijyen önemli ancak takıntı haline gelmesi, mikroplardan arınmak için özellikle bol miktarda çamaşır suyu kullanılması çok yaygın. Bunun zararlarına dair pek çok gönderi paylaşmamıza karşın hala çamaşır suyu kullanmayalım mı soruları gelince bu konuya bir kez daha değinmek istedik.

Dr. Mercola “Yaygın Olarak Kullanılan Temizlik Ürünleri Akciğer Hastalığı Riskini Artırabilir” başlıklı yazısında bu konuyu şöyle özetlemiş:

Reklamlar ürünlerin bakterilere karşı % 99,9 etkili olduğunu, çamaşırlarınızın güzel kokacağını, armatürlerin parlayacağını vb ileri sürüyor. Ancak maalesef bu ürünlerin içinde sağlığı ciddi ölçüde bozacak kimyasallar bulunuyor.

Bir araştırma, haftada bir kimyasal temizleyiciler kullanan sağlık personelinin, KOAH, amfizem, kronik bronşit gibi akciğer hastalıklarına yakalanma risklerinin arttığını gösteriyor.

Çamaşır suyunun akciğer hastalığı, sinir sistemi hastalıkları, yanmalar ve kimyasal nedenlerle oluşan zatürre gibi hastalıklarla bağlantısı araştırmalarla ortaya konmuştur. Üstelik çamaşır suyunun başka bazı temizlik kimyasallarıyla karıştırılması öldürücü gazların oluşmasına neden olabiliyor.

Ev temizliğinde, çamaşırda korkusuzca kullanılabilecek doğal alternatifler de vardır. Boraks, tuz, karbonat, sirke çeşitli miktar ve karışımlarda kullanılabilir.”

Özet çeviri: Nurçin Çağlar | Sağlıklı Yaşıyoruz®

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sohbete sen de katıl

Dilersen hemen kayıt olabilir ya da hemen bilgilerini girip yorum yapabilirsin Eğer bir hesabın varsa giriş yaparak üyeliğinle yorumlayabilirsin

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Hakkımızda

Sitemiz bir "Günlük" olarak derleme yayın, yorum, diyalog ve yazılara vermektedir. Güncel bilim haberleri ve gelişmelere ek olarak özellikle sosyal medyada gözden kaçan, değerli gördüğümüz tüm içeriğe kaynak ve atıflar dahilinde sitemizde yer vermekteyiz. Bu sitede verilen bilgilerin kullanım sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir. Sayfalarımızda yer alan her türlü bilgi, görsel ve doküman sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir.

Bilim Günlüğü internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Yer Sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

Yer Sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. 

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

×
×
  • Yeni Oluştur...